۲۰ ژست جذاب برای کودکان – قسمت اول

عکس گرفتن از کودکان یکی از موضوعات بسیار جذاب و دوست داشتنی تو عکاسی هست. نمایش واقعی و پر احساس دنیای کودکانه احساس بسیار خوشایندی رو در آدم به وجود می آورد.

بعضی زمانها در ارتباط بودن با بچه ها و عکاسی از اونها بسیار چالش برانگیزه و لازمه که تو این مواقع شما صبر و بردباری خودتون رو بالا ببرید. تصور نکنید که کودکتان به دقت به صحبت های شما گوش می دهد و تمامی نکاتی که می گویید را دنبال می کند. به همین دلیل ممکن است شما شرایط استفاده از تمامی این نمونه ها رو نداشته باشید و تنها به عنوان ایده هایی از عکاسی از کودک مدنظر قرار بدهید.

این مطلب دو قسمت دارد. تو این قسمت سعی دارم بعضی از ژست ها رو زمانی که کودکتان به تنها یی سرگرم کاری هست رو بررسی کنیم. در قسمت بعد به عکس های گروهی کودک شما با شما و یا دوستانش می پردازیم

۱- زمانی که از کودکان عکس می گیرید توجه کنید که تمرکز اصلی روی چشمهای کودک باشد . اجازه بدهید که کودکتان همانطور که هست باشد و در ژست گرفتن حالات و احساس و رفتار طبیعی خودش را بروز دهد .

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۲- یک ژست دوست داشتنی برای کودکان این است که از کودک بخواهید که روی زمین دراز بکشد و شما از زاویه ی بسیار کم از او عکس بگیرید.

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۳- مدلی دیگر از زمانی که فرزندتان روی زمین دراز کشیده، به این شکل میتواند یک سوژه خوب برای عکاسی باشد .

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۴- حالت بسیار شیرین برای نوزادان و کودکان نو پا زمانی است که کودک در تخت خود و از زیر پتو شما را تماشا می کند . زمان را از دست ندید. رنگهای اطرافش را تنظیم کنید و از رنگهای شاد استفاده کنید تا عکستان تا آنجا که می تواند جذابتر بشود . رنگ سفید برای کودکان بهترین انتخاب است.

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول ۵- برای اینکه کودکان  آرامش بیشتری داشته باشند اجازه دهید که عروسک یا هر اسباب بازی مورد علاقه خود را که میخواهد در آغوش بکشد ۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول۶- سعی کنید از کودکان زمانی که سرگرم کارهای روزمره ی خودشان هستند عکس بگیرید . مثل بازی کردن با بازی مورد علاقه یا انجام دادن تکالیف مدرسه .همانند تصویر زیر که کودک سرگرم نقاشی با آبرنگ است . سرگرم کردن کودک با وسایلش یک راه کمکی بسیار خوب برای گرفتن سوژه های خاص است ۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۷- یکی دیگر از ایده های خوب برای عکاسی از کودک این است که او سرگرم وسایل خودش باشد و در این موقعیت به اعمال و حرکات شما توجهی نداره و بهترین زمان برای عکاسی است  . می توانید زمانی که او سرگرم تماشای  کتاب عکسی که با عکس های خودش درست کرده اید است ، از او عکاسی کنید .

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۸- خنده های از ته دل و با شور کودکتان را از دست ندهید و به این خنده ها توجه کنید. این موقعیت ها معمولا خیلی جذابتر از زمانی هستند که شما با اجبار از او بخواهید بگوید “سییییب”!

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۹- از چهره ی کودکتان زمانی که مشغول خوردن خوراکی مورد علاقه یا بستنی و میوه  است ، غافل نشوید. به فرزندتان اجازه دهید هر طور که دوست داره بخوره اینجوری چهره اش بیشتر جذاب می شه.

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۱۰- حباب های صابونی یکی از در دسترس ترین و ساده ترین وسایل برای عکاسی از کودکان است. به این ترتیب با یک تیر دو نشان زده اید . هم کودکتان از درست کردن و بازی با حبابها لذت می برد و هم تلالوی نور روی حباب ها فضای خیلی فانتزی ایجاد می کند.

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۱۱- زمانی که خارج از منزل عکاسی می کنید می توانید زمانی که مشغول بازی قایم باشک است از او بخواهید که از پشت اجسام مثل یه درخت بزرگ نگاهی به شما بیاندازد . به این شکل میتوانید عکس زیبایی از او بگیرید  .

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۱۲- زمانی که فرزندتان مشغول شن بازی است ، لحظه ی خیلی زیبایی برای عکاسی از کودکان است . شما میتوانید آنها را با شن مشغول کنید و خودتان بدون اینکه توجه کودک را جلب کنید ، عکس های زیبایی از حالت های مختلف او در حال بازی بیاندازید .

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

۱۳- میتوانید حرکات مختلفی به کودک بدهید . خودتان ابزاری برای بازی مثلا یک توپ به او داده و  سپس اجازه بدهید تا ابزار شما پیش زمینه تصویرتان قرار گیرد و بهترین حالت را عکاسی کنید .

۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول ۱۴- زمین بازی کودکان مکان خیلی خوبی برای عکاسی در بیرون منزل است و میتواند ژست های مختلف و زیبایی به شما بدهد ۲۰ ژست جذاب برای کودکان - قسمت اول

در قسمت بعدی به عکس های دسته جمعی کودک و پدر و مادر می پردازیم.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.