چاپ عکس مربع

چاپ عکس مربع

این‌ روزها با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دیجیتال هیچ محدودیتی در انتخاب اندازه عکس‌ها وجود ندارد. با استفاده از دوربین دیجیتال، اندازه عكس‌تان به هر اندازه‌ای كه بخواهید در می‌آید، اما دلیل تمایل به گرفتن عکس‌هایی در قطع مربع و چاپ عکس‌ها در سایزهای مربع چیست؟

یكی از جذابیت‌های اصلی قطع مربع، تركیب بندی آن است. عكس‌های مربع، زیبایی ویژه‌ای دارند كه عكس‌های مستطیل فاقد آن هستند. نگاه بیننده در عكس مربع، به جای اینكه از سمتی به سمت دیگر (یا از بالا و پایین) حركت كند، در حول موضوع اصلی عکس می‌چرخد، فقط كافی است موضوع را در مركز عكس قرار دهید تا به زیبایی دیده شود.

چاپ عکس مربع

قطع مربع برای عكس‌های پرتره، ‌منظره، اجسام بی‌جان، معماری، جزئیات و… پیشنهاد مناسبی است.

شما در ثبت عکس‌ها در قطع مستطیل نیز می‌توانید با استفاده از قوانین یک سوم و تغییر اندازه عکس به قطع مربع، کادر خودتان را تنظیم کنید و برش دهید. و یا افرادی هستند كه اندازه‌ی اصلی عكس را به عكس كراپ شده ترجیح می‌دهند.

به عنوان پیشنهاد با نصب اپلیکیشن عکس‌پرینت می‌توانید چاپ‌عکس در قطع مربع را به آسانی انجام دهید و حتی با متصل کردن صفحه اینستاگرام خود به اپلیکیشن عکس‌پرینت، عکس‌های انتخابی خودتان را که قالب‌شان اکثرا مربع هست را به راحتی چاپ و ماندگارشان کنید.

چاپ عکس مربع

یا همچنین در چاپ عکس در قطع مربع با حاشیه‌های سفید، می‌توانید ترکیب دوست‌داشتنی در کناریکدیگر گذاشتن عکس‌ها بوجود آورید، و داستان خاطرات شیرین خود را به سادگی بیان کنید.

چاپ عکس مربع

این بخشی از لذت عكاسی است. هیچ قانون ثابتی وجود ندارد. به طور معمول بیش از یك راه برای ثبت موضوع می‌توان یافت و عقاید ما برای انتخاب تكنیك مؤثر در عكاسی، متفاوت است.

چاپ عکس مربع

چاپ عکس مربع

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.