نجات عکس‌ها از دست آلبوم‌های چسبناک

نجات عکس‌ها از دست آلبوم‌های چسبناک

اگر عکس‌هایتان هنوز در آلبوم‌های قدیمی هستند و گوشه‌هایشان دارد کم کم زرد می شود و محو می شوند، باید عجله کنید.

آلبوم‌های قدیمی که یک ورقه چسبناک در زیر داشتند و یک لایه شفاف برای روی عکس ها را اکثرمان به خاطر داریم. این چسب متاسفانه بسیار اسیدی است و در طول زمان جداکردن عکس از آن بسیار سخت می‌شود. ترکیب اسید چسب با پلاستیک رویه همان چیزیست که عکس‌های زیبای خانوادگی شما را به کشتن می‌دهد. برای برداشتن عکس از این نوع آلبوم‌ها باید دقت ویژه‌ای به خرج دهید. از گوشه عکس شروع کنید و اگر عکس با یک کشش ملایم جدا نمی‌شود هیچ فشاری به کار نبرید. به چند نکته برای جدا کردن عکس‌هایی که هنوز به آخرین مراحل نابودی نرسیده‌اند اشاره می‌کنیم:

راه حل شیمیایی: استفاده از حلال‌های چسب که در مغازه‌ها پیدا می‌شوند و یا تینر هر دو به خاطر دارا بودن هپتان حلال‌های خوبی برای چسب هستند. با یک کاردک یا ماله به آهستگی حلال را به چسب بمالید و سعی کنید عکس را بالا نگه دارید. حلال به سرعت از پشت عکس تبخیر می‌شود و به آن آسیبی نمی‌زند.

راه حل فیزیکی: اگر می‌خواهید بدون استفاده از مواد شیمیایی عکس‌ها را جدا کنید، می‌توانید از یک راه حل کاملا فیزیکی استفاده کنید. نخ دندان را به آرامی از زیر عکس عبور دهد تا پیوند میان چسب و عکس را پاره کنید و عکس‌ها را نجات دهید!

حرارت: می‌توانید به آرامی چسب را با یک سشوآر حرارت دهید. این کار را در چند مرحله انجام دهید و مطمئن شوید عکس‌ها را بیش از اندازه گرم نکرده‌اید. ترکب این روش با روش فیزیکی بسیار مفید خواهد بود.

هرکدام از این شیوه‌ها ممکن است گاه منجر به نابودی عکس‌ها شوند. پیشنهاد می‌کنیم این روش‌ها را با احتیاط و هرچه سریع‌تر پیش از تخریب بیش تر عکس ها به کار ببرید.

بعد از جداکردن عکس‌ها را اسکن کنید تا برای همیشه این خاطرات زیبا محفوظ بمانند.

عکس پرینتی‌ها این امکان را دارند تا برای مدت محدودی عکس‌هایشان را به صورت رایگان اسکن کرده و در حساب کاربری خود آپلود کنند.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.