روز پدربزرگ و مادربزرگ‌ها نزدیکه

در ۱۴ دسامبر ۱۹۹۰ مجمع عمومی سازمان ملل متحد، روز ۱ اکتبر معادل ۱۰ مهر را به عنوان روز جهانی سالمندان انتخاب کرد. در تعریف سازمان ملل، سالمند به کسی اطلاق می‌شود که سن ۶۰ سالگی را گذرانده است. روز ۱۰ مهر در ایران نیز به عنوان روز گرامیداشت سالمندان شناخته شده است. پدربزرگ و مادربزرگ ما بخشی از جامعه سالمندان هستند. احترام گذاشتن و یادکردن از آنها اگرچه جبران زحمات آنها نیست، اما به نحوی قدردانی از آنها محسوب می‌شود. عکس پرینت یک خانواده جوان است که وظیفه خود می‌داند تا با گرامیداشت این روز، بخشی از زحمات سالمندان را ارج نهد. برای همین ما به شما کمک می‌کنیم تا با ایده‌هایی خیلی ساده، روز پدربزرگ و مادربزرگ را برای آنها، تبدیل به روزی به یاد ماندنی کنید. اگر امروز شما خوشحال هستید و از زندگی خود رضایت دارید، بدون شک پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ‌تان نقش خود را در زندگی خوب بازی کرده‌اند و شما خوشحالی و رضایت امروز را مدیون آنها هستید. پس وظیفه‌ی ماست تا آنها را خوشحال کنیم.

خاطرات جوانی‌شان را زنده کنید !

پدر بزرگ و مادر بزرگ شما شاید امروز کمی خمیده شده باشند، اما روزگار جوانی آنها نیز مثل شما، پر از شادی و سفر و مهمانی بوده است و قاعدتا این لحظات در آلبوم‌های عکس آنها به یادگار مانده است. اما این آلبوم‌ها و عکسها در کنج انبار و یا کتابخانه خاک می‌خورند. کافی است همین امروز دست به کار شوید و برای ۱۰ مهر خود را آماده کنید :

۱. عکس‌های قدیمی پدر بزرگ و مادر بزرگ را از آلبوم‌های قدیمی آنها و یا پدر و مادرتان انتخاب کنید. عکس‌هایی را انتخاب کنید که خاطرات شادی آن‌هاست. مهمانی‌های دسته جمعی که همه عمو، عمه، خاله و دایی‌ها هستند و یا عکس‌های سفرهای دسته جمعی. یا عکس‌هایی که پدربزرگ و مادربزرگ در زمان نامزدی و عروسی‌شان گرفته اند! این عکس‌ها بهترین خاطرات آنها را رقم می‌زند. آنها را از آلبوم خارج کنید. اگر آنها به آلبوم چسبیده‌اند کافی است راهنمای عکس پرینت برای جدا کردن عکس‌ها از آلبوم را مطالعه کنید. آنها را خیلی سریع برای اسکن به دفتر عکس پرینت بیاورید تا مجانی برای شما اسکن شوند.

۲. عکس‌های شما بلافاصله پس از اسکن توسط عکس پرینت در حساب شما آپلود می‌شود، حالا وقت آن است که با عکسهای قدیمی یک کتاب عکس زیبا برای پدربزرگ و مادر بزرگ خود طراحی کنید. به همین منظور ما طرح‌های ویژه ای برای روز پدربزرگ و مادربزرگ در نظر گرفته‌ایم. عکسها را داخل قاب بیاندازید و به سادگی با اضافه کردن متن‌های زیبا به عکسها، یک کتاب عکس خوب طراحی کنید. برای شروح طراحی اقدام کنید.

۳. کتاب عکس را سفارش بدهید می‌توانید آن را مستقیم برای پدربزرگ و مادربزرگ‌تان پست کنید. اما بهتر است که خودتان سفارش را تحویل بگیرید و روز ۱۰ مهر همراه با خانواده به دیدن پدر بزرگ و مادربزرگ بروید و کتاب عکس را به او هدیه بدهید. دیدن خوشحالی پدربزرگ و مادربزرگ از دیدن کتاب عکسی زیبا از خاطرات قدیمی‌شان از یک طرف و دیدن نوه‌هایش از طرف دیگر موهبتی است که نباید از دست بدهید !

هدیه‌ای بدهید که عاشقش باشند !

در این سن بزرگترین عشق پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نوه‌های آنها هستند. نوه‌ها نشان سرزندگی و حیات در خانواده هستند. پس با عکس‌های نوه‌ها محصولاتی متنوع درست کنید. پدر بزرگ و مادر بزرگ عاشق این هستند که عکس نوه‌هایشان را در خانه‌یشان داشته باشند. آنها دیگر عکس نمی‌گیرند، عکس هم چاپ نمی‌کنند. پس مسئولیت باشماست که سرزندگی و نشاط و عشق را در قالب عکس‌های نوه‌ها برای آنها به ارمغان ببرید.
۱. عکس‌های نوه‌ها را جمع‌آوری کنید. بین بچه‌ها تبعیض قائل نشوید ! پدربزرگ و مادربزرگ همه بچه‌ها را به یک اندازه دوست دارند :). سعی کنید عکس‌هایی انتخاب کنید که در آنها نوه‌ها در حال لبخند زدن و یا شیطنت و بازی هستند. این عکس‌ها انرژی خوبی به آنها می‌دهد و احساس نشاط و سرزندگی در آدم ایجاد می‌کند. عکس‌ها را در عکس پرینت آپلود کنید. اگر آپلود سخت است خیلی راحت از سرویس آپلود CD استفاده کنید.

۲. با عکس‌ها محصولات تزئینی مثل قاب شاسی و یامگنت طراحی کنید و در عکس پرینت سفارش بدهید. بهتر است سفارش را خودتان تحویل بگیرید و در روز ۱۰ مهر به پدر بزرگ و مادر بزرگ هدیه بدهید.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.