شکلات، آبنبات، عروسک قلبی و بستنی، همه بسیار شیرین هستند ولی نه به شیرینی عشقی که تجربه کرده‌اید. عشق شایسته چیزهایی است که به همان قدر شیرین و خاطره‌انگیز باشند. هدیه‌ای که روایت‌گر و گسترش دهنده رابطه‌ای باشد که بین شما شکل گرفته است: خاص، منحصربه‌فرد، خلاقانه، آرام و خاطره‌انگیز.


عکس، هدیه، عشق

عکس‌ها قدرت بسیاری در ایجاد حس خوب و ماندگار دارند. چرا که روایتگر روزها و لحظات خوشی هستند که در زندگی داشتید. در ادامه راه‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از عکس‌هایی که خود گرفته‌اید یک هدیه در شان عشقی که تجربه می‌کنید تدارک ببینید.

انتخاب خلاقانه عکس‌ها برای چاپ

شما شاید هزاران عکس با هم گرفته‌اید، گرچه خبر خوبی است ولی همین تعداد زیاد مانع از دیده شدن عکس‌های خوب‌تان می‌شود. پس در مرحله اول دست به کار شوید. باید عاشقانه وقت بگذارید تا مجموعه‌ای خلاقانه‎ای از عکس‌ها را انتخاب کنید. انتخاب درهم و مبتنی بر ترتیب زمانی را فراموش کنید.

ایده‌های زیر شاید بتواند به شما کمک کند:

۱. عکس‌هایی که در آن می‌خندید

خنده شاید قدرتمندترین کلمه از زبان بدن انسان باشد و پرکاربردترین کلمه‌ای که بین دو نفر که عاشق هم هستند رد و بدل می‌شود. از جمع‌آوری تمام عکس‌هایی که در آن با هم دونفری یا تنها ولی برای هم می‌خندید، و تماشای آنها شگفت‌زده خواهید شد. حس و حال تمام خنده‌هایی که با هم داشتید و با دوربین ثبت کردید با تماشای پشت سر هم آنها به شما منتقل خواهد شد. این مجموعه استخراج لبخند از داستان عاشقی شماست. پیشنهاد می‌کنیم عکس‌های مجموعه خنده را در کتاب عکس پرتره (یا قالب‌های عاشقانه دیگر) چاپ کنید. آن را به او هدیه دهید و خنده را دوباره بر لبان او بنشانید.

۲. عکس‌های سلفی

سلفی شاه‌بیت عکس‌های عاشقانه است. راه‌حلی عالی برای گرفتن عکس زمانی که بیشتر از دو نفر نیستید. دو نفری که حتما باید در عکس باشند. به فولدرهای مختلف عکس‌های‌تان نگاه کنید. قطعا هر جا که بوده‌اید یک یا چند عکس سلفی گرفته‌اید. ویژگی مشترک تمام این عکس‌ها این است که دو نفر نزدیک هم را از فاصله‌ای نزدیک ثبت کرده است. تماشای پشت سر هم عکس‌های سلفی که جاهای مختلف و زمان‌های مختلف گرفته‌اید، حسی از نزدیکی و محبت را روایت خواهد کرد. این مجموعه را در یکی از قالب‌های عاشقانه کتاب عکس کنار هم بچینید، برای هر عکس یک یادداشت بنویسید و آن را چاپ کنید.

۳. عکس‌هایی از جاهایی که رفته‌اید

سری به هزاران عکسی که با هم گرفته‌اید بزنید. عکس‌هایی که با یک پس زمینه از منظره‌ای خاص، بنایی مشهور، کافه‌ای دنج یا حتی یک درخت کهن‌سال و هر عکسی که نشان دهنده این باشد که شما با هم همه جا را زیر پا گذاشته‌اید، انتخاب کنید. چه گواهی بهتر از این جاهایی که رفته‌اید دلیل اینکه از با هم بودن لذت می‌برید؟ هر بار که این عکس‌ها را تماشا می‌کنید، شک نکنید دلتان خواهد خواست با هم بیشتر دنیا را بگردید و تجربه‌های مشترکی را به دست آورید. از قالب‌هایی با عکس‌های بزرگ (گالری) استفاده کنید. بگذارید مناظر پشت سرتان در عکس به خوبی دیده شوند. پیشنهاد ما کتاب عکس با قالب‌های هنری یا سفرنامه است.

۴. عکس‌هایی از اتفاقاتی خاص

داستان هر عشقی نقاط عطفی دارد. لحظاتی که اتفاقات خاصی در آنها افتاده است. یک ملاقات خاص، یک پیشنهاد خاص، یک قرار خاص، قهرها و آشتی‎ها، روزهای سخت شک و یقین. زمان‌هایی که نباید بگذارید آرام آرام خاطره‌شان فراموش شود. از هر رویداد عکس‌های معدودی را انتخاب کنید و در یک مجموعه جمع کنید. چاپ یک عکس از یک رویداد خاص روی ماگ یا کارت تبریک می‌تواند حس و حال شیرین عاشقی را همیشه زنده کند. یادتان نرود شده به رمز جمله‌ای را در کنار عکس‌تان بنویسید.

۵. عکس‌هایی که با دوستان مشترک گرفته‌اید

در هر عشقی، دوستان مشترکی وجود دارند که گذراندن لحظات شیرین عاشقی در جمع آنها همیشه یکی از ماندگارترین و پرماجراترین خاطرات دوران عاشقی است. عکس‌های دسته‌جمعی با دوستان‌تان را که شما دو نفر هم در آن هستید انتخاب کنید. چه آنهایی که هیچ کس در جریان رابطه شما نیست و چه آنهایی که همه از عشق شما خبردارند. چاپ روی مگنت، یا حتی کتاب عکس یک راه خوب برای سرگرم کردن شما با صحبت از افراد و یادآوری خاطرات آنهاست.

۶. عکس‌های سفر

سفرهای دونفره، سفرهایی که در آن یک دست دوربین عکاسی و یک دست در دست یار بوده است. عکس‌هایی که در یک سفر گرفته‌اید معمولا بیان‌گر یک خط زمانی و روایی از داستان آن سفر است. برای هر سفر یک مجموعه درست کنید. عکس‌هایی را انتخاب کنید که در کنار عکس‌های دیگر یک روایت یکنواخت و جذاب از رخدادهای سفرتان را نقل کنند. با عکس‌ها و داستان سفر عاشقانه‌تان یک سفرنامه تصویری بسازید. کتاب عکس با قالب سفرنامه بهترین گزینه برای این کار است.

۷. عکس‌هایی که حکایت از تغییر دارند

به همه فولدرهای عکس‌های‌تان سر بزنید. عکس‌هایی را از گذشته انتخاب کنید که تغییر چهره و لباس و سبک زندگی در آنها به خوبی نمایان باشند. آنها را پشت سر بر مبنای زمان بچینید. مجموعه‌ای را خلق کنید که تماشای آن، بیان گر گذر عمرتان باشد. دیدن آنها شما را غرق در درک و قدردانی از زمان حال خواهد کرد. حسی که بیش از همه چیز در یک رابطه عاشقانه اهمیت دارد. چاپ این عکس‌ها روی مگنت و تماشای چندبار آنها در هر روز برای‌تان شیرین خواهد بود.

۸. عکس‌هایی که از یک سال گذشته روایت می‌کنند

یک دوره زمانی مانند یک سال را انتخاب کنید. ماه به ماه جلو بیایید و برای هر ماه یک یا چند عکس انتخاب کنید. مجموعه‌ای را بسازید که به طور کامل جزئیات رویدادهای مهم یک سال شما دو نفر را در برگیرد. آنها را با تاریخ هر کدام روی یک تقویم اختصاصی طراحی کنید و برای سال بعدتان یک تقویم با رویدادهای عاشقی بسازید.

۹. عکس‌هایی که از هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اید

امروزه مهم‌ترین عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام منتشر می‌شوند. آنها را جمع کنید و یک مجموعه از عکس‌های منتشر شده‌تان را بسازید. حتی می‌توانید واکنش‌ها و نظرات دیگران روی آنها را مستند کنید تا در کنار عکس‌ها باقی بمانند. خیال نکنید همه این شبکه‌های اجتماعی برای همیشه خواهند بود. یک روز ممکن است بیدار شوید و ببینید از اینستاگرام خبری نیست و تمام عکس‌های خاطره‌انگیزی که آنجا داشتید از بین رفته‌اند. هیچ شبکه‌اجتماعی مسئول حفظ و نگهداری خاطرات شما نیست. با چاپ آنها در کتاب عکس، کارت تبریک یا مگنت از آنها محافظت کنید.

طراحی ایده و انتخاب محصول

خب حالا وقت آن رسیده که یک هدیه شگفت انگیز درست کنید. با مجموعه عکس‌هایی که انتخاب کرده‌اید یک هدیه خلاقانه بسازید. هدیه‌ای که نمی‌توان هیچگاه آن را فراموش کرد. هدیه‌ای که ماندگاری آن به ماندگاری خاطرات خوش شما گره خورده است.

ما ایده‌های متفاوت زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

۱. یک کتاب عکس عاشقانه

کتاب عکس یک ابزار قدرتمند برای نمایش مجموعه عکس‌هایی است که یک روایت خاص را بیان می‌کنند. یک داستان اختصاصی با عکس‌های و نوشته‌های شما. سعی کنید یک خط داستانی برای مجموعه‌های خلاقانه‌ای از عکس‌هایی که انتخاب کرده‌اید بسازید و آنها را به همراه نوشته‌های خود در یک کتاب عکس طراحی کرده و چاپ کنید.

۲. یک جفت ماگ عاشقانه

عکس‌هایی که نشان دهنده لحظات یا رویدادها، یا حسی خاص و منحصربه‌فرد هستند برای چاپ روی ماگ بسیار مناسب‌اند. خوبی ماگ این است که می‌توانید دو عدد از آن را سفارش دهید. دو ماگ عین هم که شما را همیشه به یاد هم بیاندازد.

۳. کارت تبریک

هیچ چیزی مناسب‌تر از یک کارت تبریک عاشقانه با عکس‌های خودتان برای گفتن حرف‌های دونفره نیست. حرف‌ها و قول‌هایی که نمی‌خواهید هیچ وقت فراموش شوند. عکس‌هایی دو نفره‌ای را که در زمان‌های به خصوصی گرفته‌اید برای این کار کنار بگذارید.

۴. مگنت

بهترین عکس‌های دونفره‌ای را که دارید انتخاب کنید. عکس‌هایی که در سفرهای مختلف گرفته‌اید، در جاهای مختلف، سلفی‌های بامزه‌ای که ناخودآگاه خنده بر لبان‌تان می‌آورد. عکس‌هایی که می‌خواهید همیشه جلو چشم‌تان باشند. مگنت استاد این کار است. روی یخچال می‌چسبد تا روزی چندین بار خودش را به شما نشان دهد. از این هدیه کوچک ولی لذتبخش به راحتی نگذرید.

۵. تقویم اختصاصی برای سال جدید

چند سال است عاشق هم‌اید؟ روزهای خاص را به خاطر دارید؟ چندم چه ماهی پیشنهاد ازدواج دادید؟ کی جواب بله را شنیدید؟ برای اولین بار در چه تاریخی با هم تنها حرف زدید؟ و… هر عشقی یک تقویم منحصربه‌فرد دارد که باید آنها را به خاطر بسپارید. پس دست به کار شوید. عکس‌هایی که حکایت این تاریخ‌های خاص است را انتخاب کنید و با آنها یک تقویم اختصاصی برای سال بعد بسازید. مناسبت‌های خود را به تقویم اضافه کنید تا هیچ روز بزرگی را فراموش نکنید. سال آینده تقویمی را هر روز ورق بزنید که یادآور مناسبت‌های مهم تاریخ عشق شما باشد.

در زیر یک راهنمای ساده برای انتخاب محصول بر مبنای ایده هدیه نمایش داده شده است.


برای هدیه روز عشق، یکبار دیگر خوب فکر کنید

روز عشق، تنها بهانه‌ای است که بتوانید با یک هدیه آن را جشن بگیرید. برای ماندگار کردن این روز معمولی ولی شیرین، برنامه‌ریزی کنید. محصولات عکس‌پرینت به دلیل امکان اختصاصی‌سازی و شخصی کردن با عکس‌ها و نوشته‌های خودتان یک گزینه بسیار خوب برای تدارک یک هدیه منحصربه‌فرد است.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.